• efendim ben genelde maç başlıkları açmıyorum fakat bu maçın çok büyük bir önemi var.

6 şubat 1958, manchester united için en üzücü tarihlerden biri, hatta en üzücüsüdür. takım avrupa kupası için gittiği belgrad'dan manchester'a dönerken yakıt ikmali için münih'e inmiş, fakat havalanmasının ardından kötü hava şartları kazaya sebep olmuştu. bu hazin olayda uçaktaki 44 yolcunun 23'ü ölmüştü. bu ölen 23 yolcudan 8'i de united oyuncusuydu.

önümüzdeki aylarda bu kazanın üzerinden tam 50 yıl geçmiş olacak. ve manchester'ı temsil eden iki güzide kulübün karşılaşması, büyük bir anma töreni şeklinde tertiplenecek. öyle ki united, busby babes'in 1958'de giydiği formanın birebir replikasyonunu giyecek. bir de kazada ölenler ve kalanlar anılacak elbette.

(bkz: busby babes/#11948805)
  • saat 15.30'da fox tv'de başlamış olan maç. manchester united'ın formaları pes 2008'deki gibi aynı. dümdüz kırmızı. reklam yok. sırtta sadece numara var isim yok. bu arada maçta rooney oynamıyor sakatlığından dolayı. ayrıca bobby charlton da seyirciler arasında.
  • darius wassell'in attigi gol ile the citizens 1-0 one gecmistir.
  • aynı köşeden iki gol yiyen van der sar'ın durumu 0-2'ye getirdiği maçtır. (çok da hatası yok tabi ama rakip atınca o da yemiş oluyor hesabı)` : bi gol atın artık bee`
  • ilk yarisini manchester city nin darius vassell ve benjani mwaruwarinin golleriyle 2- 0 onde bitirdigi mac.
  • gectigimiz gunlerde aciklama yapan bir city yetkilisi "6 subat 1958 tum manchester sehrinin trajedisidir" diyerek united'in sahaya busby'nin bebeklerinin formasiyla cikmasina tam destek vermistir.. hatta 50 yil once gerceklesen trajedide olenlere duyulan sayginin bir nisanesi olarak, manchester city takimi da formasina reklam almamistir bugun..

dikkatlerden kacmayan bir diger ayrinti da saha kenarindaki reklam panolarinda sadece premier lig ve iki takimin sponsorlerinin reklamlarinin donmesidir, baska reklam alinmamistir..

ve son bir sey daha.. united ikinci yarida oynayacagi futbol ve atacagi gollerle bu maci cevirecektir diye umuyoruz.. evet guntekin soz sende..

"ryan giggs
    runing down the wings
    love of the reds
    fear of the blues
    ryan giggs"

edit: ulen ikinci yarida reklamlar donmeye basladi panolarda.. got olduk durduk yere.. neyse.. bari giggs bi sey yapsa..
  • 90+2 de gelen united golu ile 1-2 olan mac..

(bkz: biraz gec kalmadin mi)
  • manchester city nin 2-1 kazandigi manchester derbisi. derbide bundan once oynanan 148 macin 40 ini city 59 unu united kazanmis.
  • bu maça kadar sahasında yamulmuyorsam 11 maç yapmış olan manchester united'ın üç gol yediği göz önüne alındığında city'nin gol atamayacağını düşünen benim gibilere kapak olmuş maç.
hesabın var mı? giriş yap